Straipsniai

Vandens kokybės Lietuvoje rodikliai / 2013-07-28

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos ATASKAITA APIE GERIAMOJO VANDENS SAUGĄ IR KOKYBĘ LIETUVOJE, paruošta 2012 metais.

Lietuvoje viešai teikiamą vandenį naudoja 75% gyventojų. Lietuvoje geriamojo vandens šaltinis yra požeminis vanduo. Išimtis Klaipėdos miesto 3-ioji vandenvietė, joje požeminis vanduo dirbtinai papildomas paviršiniu vandeniu (vanduo imamas iš Karaliaus Vilhelmo kanalo).

Informacija apie geriamojo vandens saugos ir kokybės neatitikimus didžiosiose miestuose 2010 m. Pažymėtina, kad tirta tik dalis cheminių medžiagų, pateikti rezultatai lentelėje parodo ne patį kokybiškiausią vandenį:

Pasikeitusioje sveikos mitybos piramidėje vis svarbesnis vaidmuo tenka vandeniui / 2013-06-15

Net žiemą nuo sauso oro kenčia žmogaus organizmas, nes didžiąją dalį laiko praleidžiame uždarose patalpose, o čia oro drėgnumas neretai būna toks kaip Sacharos dykumoje.

Kiekvieną dieną – po aštuonias stiklines geriamojo vandens. Šia taisykle turėtų vadovautis žmonės, norėdami džiaugtis gera savijauta ir nesikankinti dėl vidurių užkietėjimo, naujų raukšlių.

Sukepusios lūpos, išdžiūvęs gomurys, suvytusi oda – šie požymiai rodo, kad organizmui trūksta skysčių, nors žmogus gali smarkiai neprakaituoti.

Tyrimų duomenimis, šalies gyventojų mityba nėra sveika.

„10 stiklinių vandens“ (III savaitė) sumažėjo svoris, nebeliko pagirių / 2013-06-15

Mielos moterys, paruoškit indus su vandeniu, nes šiandien yra viena iš trijų progų per metus, kai itin retai staigmenas darantis jūsų vyriškis bent jau teoriškai turėtų grįžti su gėlėmis, o jums nereiktų galvoti „ką ir vėl tas bjaurybė prisidirbo“.

„10 stiklinių vandens“ (II dalis) dingo galvos ir nugaros skausmai / 2013-06-15

Pasveikinkit vienu kitus, juk tai daryti šitaip lengva! Su saule, su pavasariu, su stikline vandens - tegul visi nustemba. Man pirmoji pavasario diena ypatinga dar ir tuo, jog šiandien yra lygiai dvi savaitės, kai gyvenu „10 stiklinių vandens“ per dieną ritmu.

Eksperimentas: 326 stiklinių vandens / 2013-06-15

Praėjo lygiai keturios savaitės nuo vasario pabaigos. Kas čia tokio ypatingo, paklaustumėte. Visų pirma tai, jog, užuot pradėję mėgautis pavasariu, mes ir toliau, norime to ar ne, turime gerėtis žemę apklojusiu sniego patalu.

Eksperimentas: 10 stiklinių vandens per dieną (I dalis) / 2013-06-15

Penktadienis, tad gurkšnis po gurkšnio ištuštinu jau ketvirtą stiklinę. Ne, ne kokio tauraus gėrimo, po kurio gyvenimas nusidažo kitomis spalvomis, o išsijungę savitvardos bei saiko saugikliai skatina elgtis žaismingai, nerūpestingai ir gal kiek valiūkiškai. Paprastai tokios akimirkos vėliau atsimenamos dėliojant fragmentinę mozaiką bei raustant dėl to, ką norėtum tarsi išrauti iš taip netolimos praeities.

Vandens filtrų skirtumai ir palyginimai / 2013-04-13

Vandens filtrai, be pavadinimo arba taivanyje pagaminti vandens vandens valymo sistemų elementai - filtrai.

Prašome atidžiai apžvegti skirtumus, kuo skiriasi vandens filtrai bei kaip išsirinkti kokybišką vandens filtrą.

Šaltiniai bei šuliniai Lietuvoje / 2013-03-29

Specialistai: nešvariausias vanduo – šuliniuose
AUŠRA JAKUBONYTĖ

Ekspertai sako, kad Lietuvoje vandentiekio tiekiamas geriamasis vanduo yra geras ir saugus. Tačiau teigiama, kad kai kuriuose rajonuose vandenyje aptinkama per daug geležies, amonio ir fluoro. Norėdami gerti švaresnį vandenį, kai kurie žmonės naudoja šaltinių vandenį, tačiau, anot ekspertų, nėra garantijos, kad jis pakankamai kokybiškas. Specialistai perspėja atkreipti dėmesį į šulinių vandens taršą – 40 proc. šiais metais tirtų šulinių  vanduo neatitinka kokybės reikalavimų.

Vanduo kavinėse - eksperimentas / 2013-03-22

Mokinės eksperimentas: kas švariau – restorane klientams pateikiami ledukai ar klozeto vanduo?

Floridoje dvylikametė mokinė atliko tyrimą, norėdama išsiaiškinti, kur yra daugiau bakterijų – klozete
nuleidžiamame vandenyje restorano tualete ar tame pačiame restorane pateikiamuose ledukuose gaiviesiems gėrimams.

Jasmine Roberts įtarė, kad ledukuose iš tikrųjų knibžda daugiau bakterijų, todėl penkiuose greitojo maisto
restoranuose paprašė stiklinės ledukų ir juos sudėjo į sterilius indus.

Puslapis 1 iš 8

Klauskite

Klauskite

Form by ChronoForms - ChronoEngine.com