Nerimo priežastis - šulinyje gyvenančios kirmėlės / 2011-10-30

Vytauto g. 43 namo gyventojai nebe pirmą kartą kreipiasi į redakciją dėl šulinyje įsiveisusių kirmėlių. Praėjusią vasarą kirmėlės buvo mažos ir priminė spalines. Gyventojai įsitikinę, kad kirmėlių padaugėjo ir jos pasidarė didesnės.

Anot gyventojų, kartais, iš šulinio pasėmus kibirą vandens, ten plaukioja iki dvidešimt gyvų kirmėlių.

Name gyvena 11 šeimų ir per tris dešimtis žmonių. Tarp jų yra vaikų, senyvo amžiaus bei žmonių su negalia, kuriems sunku iš kitur atsinešti vandens.

Gyventojai vandenį maistui gaminti perka arba atsineša iš kaimynų. Tačiau šulinio vandeniu jie prausiasi, valo dantis, maudosi, trenka galvas ir skalbia. Pasitaiko, kad vaikai vandens ir atsigeria.

Praėjusiais metais gyventojai norėjo išvalyti šulinį, tačiau jis iškastas šaltinio vietoje, ir jiems nepavyko surasti, kas atliktų tokią paslaugą.

Žmonės ypač sunerimo po to, kai šiame name gyvenančiam vaikui buvo nustatyta, jog jis užsikrėtęs strongiloidais - retą parazitinę ligą sukeliančiomis apvaliosiomis kirmėlėmis. Gyvos lervos, išsiritusios iš kiaušinėlių, gali daugintis žmogaus organizme.

Ar vaikas užsikrėtė per šulinio vandenį - neįrodyta. Tačiau kirmėlės, gyvenančios šulinyje, sukėlė žmonėms dar didesnę baimę.

Pasak šio namo gyventojų - Aušros Staponkienės, Dalios Lazdauskienė, Nijolės Grikšienės bei kitų, rajono meras Valerijonas Kubilius lankėsi pas juos ir pažadėjo, jog jiems bus atvestas vanduo iš vandentiekio. Tačiau pažadas iki šiol neištesėtas.

Pasak mero Valerijono Kubiliaus, pažado atvesti vandenį iš vandentiekio jis nepamiršo. Tam jau buvo skirti ir pinigai. Tačiau norint atvesti vandenį, vamzdžius reikia vesti ir per kaimynystėje gyvenančios Reginos Gurauskienės privatų sklypą.

- Ne kartą lankėmės pas R.Gurauskienę. Už leidimą įvesti vandenį siūlėme net taką iškloti trinkelėmis, tačiau moteris yra kategoriškai užsispyrusi ir nesutinka,- sakė meras.

Priemonių, galinčių priversti žmogų leisti tiesti vamzdžius per nuosavą žemę, nėra.

Anot mero, pažadą, duotą namo gyventojams, jis ištesės, tik - kiek vėliau. Jau parengtas bendras rajono inžinerinių tinklų projektas, bet dar nesuskirstytas dalimis. Kai jis bus suskirstytas į dalis bei bus pasirašyta sutartis su vykdytojais, prasidės ir darbai. Manoma, jog tai bus kitais metais.

Kasti kitur šulinį specialistai nepatarė.

Pasak Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Kretingos filialo vyr. specialisto Dariaus Galdiko, Klaipėdos g. 34 namo gyventojams prašant, šių metų birželio 6 d. buvo baigti šulinio vandens ir smėlio dėžės tyrimai dėl kirmėlių kiaušinėlių. Jų neaptikta.

Anot D.Galdiko, gyventojai dėl kirmėlių gali kreiptis į Klaipėdos visuomenės sveikatos centro parazitologijos laboratoriją. Tyrimai mokami.

Pajūrio naujienos (155)2007-07-20 http://www.pajurionaujienos.com/?act=exp&sid=1478
Aldona KAREČKAITĖ

Klauskite

Klauskite

Form by ChronoForms - ChronoEngine.com