Lietuvos higienos norma 24:2003 / 2012-06-14

Lietuvos higienos norma 24:2003. Cloro junginiai – ozonas.

Ši higienos norma nustato geriamojo vandens ir buityje naudojamo vandens saugos ir kokybės reikalavimus.

Geriamąjį vandenį galima dezinfekuoti chloru, natrio hipochloritu, kalcio hipochloritu, magnio hipochloritu, chlorkalkėmis, chloro dioksidu, ozonu.

Vilniaus viešai tiekiamame geramajame vandenyje iškilus mikrobinės taršos pavojui UAB "Vilniaus vandenys" eksploatuojamos vandenvietės turi galimybę dezinfekuoti geriamąjį vandenį natrio hipochlorito tirpalu.

Šaltinis: http://www.vv.lt/lt/vandens_kokybe/higienos_normos.php

O kokios to pasekmės – chloro junginių?

1. Dirginantys garai - (reiktų naudoti dušo filtrą, saugoti rankas, saugotis nuo karšto vandens garų įkvėpimo. (Naudoti akių apsaugos priemones, stengtis maudytis šaltame vandenyje).

2. Ilgai negijančių opų problemos.

3. Atsiranda kenksmingų sveikatai organinių kancerogeninio pobūdžio medžiagų - dioksinų ir kitų darinių;

4. Naikina žarnyno florą ir net sukelia odos ir kitas vėžio rūšis. Ar tai pavojinga? Taip. Ir tai reikia žinoti kiekvienam žmogui, tai naudinga žinoti mūsų miestų vadovams, asmeninių ir visuomeninių baseinų savininkams, visiems vandens vartotojams.

* Jei netyčia būtų viršyta norma, ir naudojama didesnėmis koncentracijomis tai sukeltų plieno ir metalo koroziją, kenkia vamzdynui, buitinėms prietaisams, o ką kalbėti apie organizmą?

Dezinfekantas Natrio hipochloratas savybės, aprašymas

Natrio hipochloritas – gelsvos spaovos aštroko kvapo, gerai tirpus vandenyje dezinfekavimo skystis. Dėl jame esančio aktyvaus chloro natrio hipochloritas naudojamas mėsos, pieno,  alaus ir kitose maisto pramonės įmonėse, viešojo maitinimo įstaigose įvairių paviršių, talpų, patalpų, ir įrengimo dezinfekavimui, plaukimo baseinuose, geriamo vandens stotyse.
Žemės ūkyje naudojamas gyvulių laikymo patalpų, melžimo agregatų, indų dezinfekavimui, paukštynuose patalpų ir kiaušinių dezinfekavimui. Natrio hipochloritas  dar naudojamas  medvilninių  ir lininių audinių balinimui, bendro naudojimo patalpų ir sanitarinių mazgų dezinfekavimui.

SUDĖTIS.   Sudėtyje yra ne mažiau 120 g/dm3 aktyvaus chloro ir 40 g/ dm3  natrio šarmo. 
pH apie 13,0. Tankumas 1.10 kg/dm3.

SAVYBĖS.  Natrio hipochloritas – sunaikina bakterijas ir kitus mikroorganizmus. Šis skystis tinka įvairiems paviršiams (išskyrus dažytus) dezinfekuoti. Šarmui jautriems paviršiams taikoma trumpalaikė dezinfekcija, tačiau būtina po to gerai nuskalauti vandeniu ir nusausinti.

Ozonas – geriausias spendimas?

Pastaruoju metu pasaulyje vis dažniau vanduo ozonuojamas, nes toks vanduo minėtų reiškinių nesukelia. Ozonuotas vanduo ypač populiarus atviruose baseinuose. (Teigiama, jog dabar pasaulyje esama per 300 baseinų su ozonuotu vandeniu.) Toks vanduo negraužia akių, nepalieka nuosėdų ant odos, nurijus gurkšnį negraužia gerklės. 

O kokios ozonavimo pasekmės?

Ozonuojant vandenį minėtų medžiagų nebūna, tačiau ozonas sunaikina ne visas bakterijas. Likusios po ilgo laiko gali pradėti daugintis iš naujo, o vanduo gali tapti nešvarus. Kad taip neatsitiktų, ozonuojant vandenį reikia labai greitai jį suvartoti - minėti pavojai išnyksta.

Išeitis?

Pasaulyje vandenvietės plačiai naudoja ultracioletines lempas.

Klauskite

Klauskite

Form by ChronoForms - ChronoEngine.com