Nitratų juostelė

Nitratu juostelė. Juostelės gaminamos Lietuvoje.
Kaina
8.00 €
5.00 €
Klauskite

Prekių krepšelis

  • Aprašymas
  • Susijusios prekės
  • Susijusios kategorijos

Būtent šiais testais daržovės buvo tiriamos TV3 laidose „Paskutinė instancija“ (2010-11-04) bei „Kodėl?“ (2010-11-15). Laidų vedėja pabrėžė, kad testų rezultatai pilnai sutapo su laboratorinių tyrimų duomenimis.

Nitratų testai vandeniui ir daržovėms tirti

Nitratų testai – indikatorinės juostelės su nitratams ir nitritams jautriais baltais langeliais, kuriuos šie junginiai nudažo raudona spalva. Kuo vandenyje, daržovėse ar vaisiuose daugiau nitratų, tuo labiau langeliai parausta. Pakitusi spalva sulyginama su spalvine skale ir taip nustatomas nitratų kiekis.

Nitratų kiekio nustatymo ribos - nuo 10 iki 500 mg/litre (daržovėse mg/kg). Skiedžiant bandinį švariu vandeniu, galima praplėsti maksimalią nustatymo ribą kelis kartus. Nitratų testais aptinkami ir nitritai: esant nitritų, testo juostelėje parausta jiems jautrus langelis.

Naudojimo instrukcija: žiūrėti nuotraukas.

Nitratai:

Dėl savo kenksmingumo nėra pageidaujamas geriamojo vandens komponentas. Užterštumas nitratais - požymis, kad vanduo gali būti užterštas žmogaus veiklos produktais arba užterštas mikrobiologiškai. Labai dažnai nitratai į šulinius patenka su gruntiniais vandenimis iš gyvulininkystės fermų, trešiant laukus, šiltnamius ir panašiai. Nitratai ypač pavojingi kūdikiams ir mažiems vaikams, gali būti pavojingų kraujo ligų priežastimi. Nitratų koncentracija negali būti aukštesnė negu 50 mg/l (pagal HN24:1998 "Geriamas vanduo. Kokybės reikalavimai ir programinė priežiūra"). Akivaizdu, kad net tokia koncentracija - labai pavojinga žmonių sveikatai. Todėl kūdikių ir mažų vaikų maisto ruošimui, gėrimui naudojamame vandenyje nitratų neturi būti.

Instrukcija: Atsisiūsti

Klauskite

Klauskite

Form by ChronoForms - ChronoEngine.com